Zažili sme 2014/2015

Deň otcov

Na Deň otcov sme oteckov potešili súťažami, ktorých sa zúčastnili so svojimi deťmi. Každý mal možnosť si vyrobiť krásne lietadlo s drevených paličiek a príjemne sme si posedeli pri dobrom občerstvení.

   den_otcov     den_otcov2

   Viac fotografií nájdete TU.

 

Disco

Na školskom dvore sme sa výborne zabavili a zatancovali si v rámci osláv Dňa detí.

 disco     disco2

Viac fotografií nájdete TU.

 

 

Dopravné ihrisko

Aj tento rok sme si s deťmi vyskúšali, aké to je byť účastníkom cestnej premávky. Na dopravnom ihrisku sme si zopakovali pravidlá cestnej premávky, zopakovali sme si niektoré značky a povozili sme sa na rôznych dopravných prostriedkoch.

DSCN9779      DSCN9771

Prespávačka predškolákov

Naše Žirafky mali možnosť, ktorá sa len tak nenaskytne – prespať v škôlke. Dobrodružstvo sme začali v Kamenáči, pokračovali sme opekačkou na školskom dvore a po nájdení mapy sme sa pustili do hľadania pokladu. Mapa nás priviedla k princeznej, ktorá nám odovzdala vzácny poklad. Po spoločných sobotných raňajkách sa všetky deti tešili na príchod rodičov.

 DSCN9849     DSCN9890

 Viac fotografií nájdete TU.

 

 

Rozlúčka s predškolákmi

Žirafky sa rozlúčili so škôlkou predstavením, v ktorom spievali a recitovali v slovenčine aj v angličtine. Deti z dramatického krúžku zahrali divadielko Palculienka a všetci nám zatancovali. Žirafkám prajeme veľa úspechov na základnej škole.

 DSCN0518      DSCN0501

 

 

 

Športový deň

Počas športového dňa deti súťažili v rôznych disciplínach. Naučili sme sa o tímovej práci a o fér play. Oboznámili sme sa aj s pravidlami baseballu, ktorý sme spolu hrali prvý krát.

Moja Trnava

Deti z tried Žirafiek a Sloníkov sa zúčastnili výtvarnej súťaže Moja Trnava. Sofinka Š. vyhrala 2. miesto v individuálnej súťaži a Sloníci 1. miesto v súťaži skupín.

 

 

Výlet do Modranky

Žirafky 1 absolvovali krátku turistickú vychádzku do Modranky. Cestou spoznávali širšie okolie našej škôlky a neznáme časti nášho mesta.

DSCN9432     DSCN9438

Viac fotografií nájdete TU.

 

Deň Zeme v Kalokagatii

Triedy Sloníkov a Žirafiek 1 a 2 sa zúčastnili programu ku Dňu Zeme v CVČ Kalokagatia kde sa s tetami porozprávali o triedení odpadu, recyklovaní a dôležitosti starostlivosti o svoje okolie.

 ms-kalok      ms-kalokag

 Viac fotografií nájdete TU.

 

Veľkonočné dielne

Teší nás, že sa sme sa na tohtoročných dieľňach mohli znova stretnúť v takom veľkom počte. Deti s rodičmi a učiteľkami mali možnosť sa v príjemnej atmosfére porozprávať a zároveň sa venovať výrobe krásnych produktov s jarnou a veľkonočnou tematikou.

 ms-dielne2     ms-dielne1

Viac fotografií nájdete TU.

 

Výlet do cetra mesta

Počas týžňa kedy sme sa rozprávali o našom meste sa naše deti s pani učiteľkami vybrali na prechádzku do centra mesta. Pozreli sme si najznámejšie budovy v historickom centre, mladšie deti sa zahrali v parku a Žirafky vystúpili na mestskú vežu ako skupina najmladších návštevníkov.

 ms-vylet    ms-vylet2

 Viac fotografií nájdete TU.

 

Návšteva knižnice J. Fándlyho

S deťmi sme navštívili mestskú knižnicu, kde sme sa dozvedeli o tom, ako funguje výpožičný proces, ako vzniká kniha a ako sa ku knižkám máme správať. Mohli sme si pozrieť priestory knižnice a zaujímavé detské knižky.

 ms-kniznica    ms-kniznica1

Viac fotografií nájdete TU.

 

Fašiangový pochod

Starších kamarátov, učiteľov a ostatných zamestnancov zo základnej školy a gymnázia sme potešili spevom v maskách počas už tradičného Fašiangového pochodu.

      DSCN9833     DSCN9846

                    Viac fotografií nájdete TU.

Karneval

Naše deti sa aj tento rok predstavili v krásnych maskách! Spoločne sme si zasúťažili, zatancovali a po splnení úloh nás čakal poklad, v ktorom sa nachádzali diamanty a sladkosti pre každého z nás.

      ms-karneval     ms-karneval01

Viac fotografií nájdete TU.

 

Žirafky 1 a 2 na lyžovačke

Žirafky absolvovali lyžiarsky výcvik pod vedením úžasných trénerov na Zochovej chate. Po pomalších začiatkoch nabrali všetci odvahu a každý deň sa v lyžovaní zlepšovali. Na konci výcviku dostali všetci lyžiari diplom a medailu.

      DSC_4921      DSC_4441_1

                                                                      Viac fotografií nájdete TU.

Vianočné vystúpenie a večierok

Tento rok sa deti na Vianočnom vystúpení predstavili s divadielkom o Hviezdičke, ktorá spadla z neba na zem a stretla sa s rôznymi tvormi. Tí ju potešili spevom a tancom a pomohli jej nájsť chudobnú rodinu, ktorej chýbalo svetielko nádeje.

         ms-vecierok02     ms-vecierok01

Viac fotografií nájdete TU.

 

Oslava Vianoc

Ako každoročne, aj tento rok sme s deťmi oslavovali Vianoce. Vyrábali sme Vianočné ozdoby, ozdobovali sme si stromčeky v triedach, učili sme sa o starých slovenských tradíciách. V každej triede na deti čakalo prekvapenie v podobe krásnych hračiek a pomôcok.

   ms-vianoce02     ms-vianoce01

 Viac fotografií nájdete TU.

 

Sv. Mikuláš

Aj nás navštívil sv. Mikuláš. S anjelom nám zahral krátke divadielko a deti, ktoré celý rok poslúchali odmenil sladkým aj zdravým darčekom.

ms-mikulas2 (1)     ms-mikulas2 (2)

 Viac fotografií nájdete TU.

 

Predškoláci na návšteve v SZŠ BESST

Deti z tried Žirafiek boli na návšteve u starších kamarátov v Súkromnej základnej škole Besst. Deti mali možnosť vidieť ako prebieha vyučovanie na základnej škole v slovenčine aj v angličtine, pozreli si učebnice, ktoré žiaci používajú a vyskúšali si prácu s iPadmi.

     ms-predskolaci2     ms-predskolaci

                                                                         Viac fotografií nájdete TU.

 

 

Cvičenie na ploché  nohy

V rámci prevencie plochých nôh, všetky deti pod vedením Miss Evky zo SZŠ Besst pravidelne cvičia na zábavnej dráhe pre ploché nohy.

 ms-nohy1 (2)     ms-nohy1 (1)

Viac fotografií nájdete TU.

 

Sloníci v športovo-relaxačnom centre Hoplaland, Voderady

Trieda sloníkov s Miss Ninkou a Miss Evkou si učili zábavné dopoludnie v Hoplalande vo Voderadoch.

ms-hoplaland1 (2)      ms-hoplaland1 (1)

Viac fotografií nájdete TU.

 

 

Metóda dobrého štartu

Krúžok Metóda dobrého štartu je určený pre predškolákov, ktorý vedenie Miss Maťka. Deti si prostredníctvom hudby a písaných znakov rozvíjajú grafo-motorické zručnosti. Deti pracujú v skupine, čo zlepšuje a rozvíja spoluprácu aj individuálne.

  ms-metoda1      ms-metoda2

                                                              Viac fotografií nájdete TU.

 

Zubárka

O zdravých a čistých zúbkoch s pani zubárkou – Pani zubárka nám prišla pripomenúť ako sa starať o zúbky.

       ms-zubarka     ms-zubarka1

 Viac fotografií nájdete TU.

 

Prezentácia anglických kníh

V spolupráci s Anglickou knižničkou sme organizovali literárny program pre deti a výstavu detských knižiek z anglického vydavateľstva Usborne Publishing.

      ms-knihy (1)    ms-knihy (2)

                                                                     Viac fotografií nájdete TU.

Tekvicová slávnosť

Tohtoročná Tekvicová slávnosť bola už štvrtým ročníkom tejto úžasnej akcie pre naše deti a rodičov. Spolu sme už tradične vyrezávali tekvice, vyrábali sme rôzne ozdoby z prírodných materiálov a pochutili sme si na tekvicových dobrotách z našej školskej kuchyne. Tešíme sa, že tento rok sa nás zišlo tak veľa!

DSCN8170          DSC_0187

Viac fotografií nájdete TU.

Hasiči

Deti v našej škôlke navštívili hasiči, ktorí ich oboznámili so svojou prácou a ukázali im svoje špeciálne oblečenie a prilby a niektoré nástroje.

   DSCN8267      DSCN8321

  Viac fotografií nájdete TU.

Psovodi

Psovodi navštívili našu škôlku, aby nám porozprávali o svojej práci a predviedli prácu s dospelým psom aj šteniatkom, ktoré trénujú.

DSCN8062        DSCN8097

Viac fotografií nájdete TU.

Screening plochých nôh a prednáška

V rámci prevencie plochých nôh sa v našej materskej škole uskutočnil screening plochých nôh pod vedením fyzioterapeutky Mgr. Bibiany Macháčkovej. Deti si mohli prejsť zábavnú dráhu pre ploché nohy a vyskúšať si niektoré cvičenia. Po screeningu nasledovala prednáška pre rodičov s prezentáciou pomôcok a otropedickej obuvy.

DSCN7957

 

 

Predstavenie Dúhový autobus

Počas divadelného predstavenia Dúhový autobus sme spolu precestovali autobusom celý svet. Navštívili sme miesta ako Paríž, Hollywood, Čínu, Afriku, ale aj naše krásne Tatry.

    DSCN7756          DSCN7757

Viac fotografií nájdete TU.

Žirafky a žabky darovali hračky deťom v CVČ Kocúrkovo

V týždni, kedy sme rozprávali o našich obľúbených hračkách bolo jedným z našich cieľov vysvetliť deťom, že nie všetky deti na svete majú tak veľa krásnych hračiek ako my doma a v škôlke. Žirafky a žabky sa rozhodli spoločne darovať hračky deťom v Center voľného času  Kocúrkovo.

                   IMAG2232         IMAG2234         IMAG2237

Viac fotografií nájdete TU.

Žirafky na golfe

V septembri mali triedy Žirafiek možnosť absolvovať golfový tréning s trénerom na golfovom odpalisku Driving range za Kamenným mlynom.

 DSCN7109         DSCN7119

Viac fotografií nájdete TU.

Svetový deň zvierat

4. október je Svetovým dňom zvierat. My sme sa zúčastnili zaujímavého programu v centre voľného času Kalokagatia, kde sme videli krátke divadlo o sliepočke a kohútikovi, tancujúceho psíka a zblízka sme videli rôzne domáce zvieratá.

       SvetovyDenZvierat01         SvetovyDenZvierat02

 Jesenné výlety

Všetky naše triedy boli v Septembri na jesennom výlete.  Našim cieľom bolo všímať si ako sa príroda na jeseň mení, zbierať listy, gaštany a iné prírodniny, ktoré sme neskôr použili na výrobu krásnych predmetov. Žabky a hrošíci boli na výlete v parku na Kalvárii, Sloníci v Kamennom mlyne, Žirafky 1 sa vybrali na dobrodružstvo s púšťaním šarkanov do Smoleníc a Žirafky 2 preskúmali les pri Suchej nad Parnou.

 _DSC0006         DSCN7470 Viac fotografií z výletov Žabiek a Hrošíkov – TU, Sloníkov – TU, Žirafiek 1 – TU a Žirafiek 2 – TU.

 

 

Prvý deň v materskej škole

2. septembra sme aj v našej škôlke odštartovali nový školský rok. Deti sa zoznámili so svojimi učiteľkami a novými kamarátmi a začali spoznávať našu škôlku. Všetci sa tešíme na dobrodružstvá v novom školskom roku 2014/15.

_DSC8764      _DSC8818

Viac fotografií nájdete TU