Zo života školy 2015/2016

Koniec školského roka 2015/2016

A je to tu! Školský rok 2015/2016 sme úspešne ukončili a začína sa obdobie nových letných zážitkov.
Milí študenti, prajeme Vám krásne prázdniny plné pohody a oddychu, aby ste sa začali nový školský rok nabití energiou a chuťou učiť sa nové veci.

image 1 na Image 2 na spolocna

Pozdrav z poznávacieho pobytu v Poľsku

Od 27.6 do 29.6 sa naši študenti zúčastnili poznávacieho pobytu v Poľsku. Navštívili Osvienčim, prezreli si historický Krakow a nazreli do soľnej jaskyne. Ako sa mali si prečítate pre triedu I.A TU a II.A TU.

1 2 3

Svetový deň darcov krvi

14.06.2016 si študenti gymnázia zorganizovali a pripomenuli Svetový deň darcov krvi. Vzhľadom na to, že táto tekutina je neskutočne vzácna a v súčasnosti je jej nedostatok, chceli by sa v budúcnosti aj viacerí zo študentov stať darcami krvi. Dnes si preto aspoň symbolicky obliekli červené tričká.

Image 1 Image 2 Image 3

Šermiarska noc pokračuje

V piatok bolo v areáli školy BESST veľmi dusno. Nielenže bolo pred búrkou, a dokonca aj trocha spŕchlo – k tomu všetkému si Jacques de Champagne a Herzog von Wittelsbach riešili svoje spory a hádali sa o dámu svojho srdca. Nie, nešlo o žiakov našej školy, ale o ctihodných rytierov, ktorí nám v tento príjemný piatkový podvečer ukázali svoje umenie v boji.

Žiaci, učitelia, rodičia a zamestnanci školy si mohli pozrieť umenie boja na koňoch v rôznych disciplínach. Rytieri svoj súboj zakončili kráľovskou disciplínou, pri ktorej sa na koňoch vo veľkej rýchlosti rútili oproti sebe a  dlhou drevenou tyčou sa pokúšali zhodiť svojho súpera na zem. Nakoniec všetko dobre dopadlo. Rytieri nezranili seba ani svoje tátoše a vzájomné spory si vyriešili mierovou cestou, tak ako sa na správnych rytierov patrí.

Po odchode rytierov sme si pochutnali na špekáčikoch a opekanej zelenine. Samozrejme, nechýbali rôzne športy a hry v areáli školy. Podvečer sme mali možnosť pozerať v triedach rôzne filmy. Pekné počasie však aj tak väčšina žiakov využila na hry vonku.

Veľmi sa tešíme, že nám vyšlo počasie aj všetky spoločné aktivity. Už teraz sa nevieme dočkať ďalšieho ročníka tohto zaujímavého podujatia. Ak môžeme veriť kuloárnym informáciám, malo by prísť ešte viac rytierov. Tak ako – uvidíme sa?

sermnoc-opek06 sermnoc-serm21

Joga na hodine telesnej výchovy

Joga dodáva telu energiu, silu a pružnosť, preto bola súčasťou hodín telesnej výchovy. Nielenže sme si poriadne ponaťahovali naše telo, ale uvolnili sme aj našu myseľ. Celkom nám to šlo, čo poviete?

Image 1 Image 2 image 3

Hippokrates projektový poldeň

V stredu 1.6.2016 sa na pôde gymnázia opäť uskutočnil projektový poldeň, ktorý bol tento krát venovaný osobe slávneho starovekého lekára a zakladateľa modernej medicíny, Hippokratovi. Študenti sa dozvedeli o Hippokratovej prísahe, kódexe lekára a lekárskom tajomstve, tiež absolvovali prednášku o Hippokratovej typológii človeka, ktorá je založená na tom, aká telesná tekutina v ľudskom tele prevláda. Kto by nepoznal sangvinika, cholerika, flegmatika alebo melancholika. Každý študent tak vedel seba ako osobnosť identifikovať v rámci tejto typológie, čo viedlo k viacerým zábavným situáciám.

Zúčastnili sme sa tiež besedy o dobrovoľníctve s dobrovoľníčkami z občianskeho združenia Inex, ktorá bola veľmi zaujímavá a poskytla študentom nový pohľad a podnety na to, ako môžu pomôcť svojmu okoliu a ľuďom, ktorí v ňom žijú tak, aby sme sa všetci spoločne mohli cítiť lepšie ako ľudia, ale aj ako občania Slovenskej republiky a Európskej únie.

Na záver sa v rámci športového vyzývacieho dňa pokúsil každý študent vyzvať iného v tom, čo je rýchlejší alebo skúsenejší.

Celý poldeň sa niesol v uvoľnenej a pohodovej atmosfére.

Mr. Andrej

DSC_0598 DSC_0602 DSC_0634 DSC_0660

chcem viac …

TEMATICKÉ ZAMERANIE MESIACA JÚN: Benjamin Franklin

Benjamin-Franklin-color-portrait-2

Deň tulipánov

Sú jedinečné, ihneď rozpoznateľné so širokou škálou farieb a odrôd. Tulipán je jedným zo symbolov Holandska. Pôvodne bol tento kvet nájdený v Turecku a Perzii, kde hral významnú úlohu v umení a kultúre. Dnešný deň je oslavou tulipánov pre ich krásu a jednoduchosť.

Image 1 Image

Svetový deň – pohybom ku zdraviu

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila 10. máj za „Svetový deň – pohybom ku zdraviu“. Cieľom tohto dňa je poukázať na veľký nárast chronických ochorení, ktoré spôsobuje obmedzená fyzická aktivita a často aj nesprávna výživa. A preto, aby sme podporili tento deň, sme si našli aspoň 45 minút na pohyb. Hrali sme stolný tenis, bedminton a prehadzovanú. Skvele sme si zašportovali a oddýchli medzi vyučovaním.

Pamätný deň obetí holokaustu

V rámci tematického poldňa, ktorý sa konal 5.5.2016, si študenti pripomenuli aj obete holokaustu, ktoré zahynuli v koncentračných táboroch počas druhej svetovej vojny. Zúčastnili sa prednášky venovanej tejto problematike a dozvedeli sa mnohé veci, ktoré mnohí z nich predtým nevedeli, napríklad: čo to bol Vyhladzovací tábor (Vernichtungslager), Konečné riešenie (Endlösung), Židovský kódex alebo proces Depersonalizácie.

Prednáška študentov zaujala a aktívne sa pýtali, čo je veľmi pozitívne vzhľadom na to, že v súčasnej dobe sa stále aktívnejšie objavujú hlasy, ktoré spochybňujú respektíve popierajú túto obrovskú tragédiu v dejinách ľudstva.

Mr. Andrej

Projektový poldeň: Stephen Hawking

V prvý májový štvrtok, 5.5.2016, sme mali na našom gymnáziu tematický poldeň venovaný Stephenovi Hawkingovi a ďalším sprievodným akciám.

Najskôr študenti absolvovali exkurz do života a činnosti tohto významného profesora fyziky a matematiky. Potom sme si tiež pripomenuli obete druhej svetovej vojny a holokaustu. Následne si študenti oboch tried pripravili konferenciu, eseje a krátke vstupy pri príležitosti No cocoa week, ukončené vtipným a poučným divadelným kusom, ktorý si pri tejto príležitosti pripravili.

Na záver sa uskutočnila interaktívna prednáška a diskusia na tému Ilegálna práca detí, ktorú si pripravila junior ambasádorka zo slovenskej pobočky Unicefu.

Celý poldeň sa niesol v uvoľnenej atmosfére a všetci sme si ho užili.

Mr. Andrej

image 1 image 2 image 3 image 4

… viac 

Deň Slnka

Deň Slnka si pripomíname v rámci programu OSN pre životné prostredie UNEP. Je to naša materská hviezda, bez ktorej by sme  nemali dostatok energie pre život. A tak dňa 4.5. vysmiati ako slniečka, sme sa rozhodli, že si pripomenieme tento deň tak, že prídeme do školy v žltých tričkách.

Viktória Dz.1.A

Divadelné predstavenie – Kukucheers

3. 5. 2016 sa naši študenti zúčastnili divadelného predstavenia Kukucheers, ktoré naštudovala divadelná skupina Bridgin` Drama  v Bratislave.

Naskytla sa nám tak príležitosť sledovať slovenskú klasiku Rysavá jalovica od Martina Kukučína v podaní rodených Angličanov po anglicky a počuť slová ako „kapce“, „krpce“ a „mátoha“ v kontexte anglickej vety.  Niektorí z nás vďaka tomuto predstaveniu obohatili svoju slovnú zásobu o historizmy ako napríklad „oldomáš“, ale tiež anglické slová ako „heifer“ a „sloe“ vďaka toľko spomínanej „jalovici“ a Adamovi „Trnkovi“.

Adaptácia hry bola sprevádzaná slovenskou ľudovou hudbou a tvorená humornými situáciami, či  vtipnými kombináciami slovenských a anglických slov. Štyria herci na javisku si derniéru hry užili naplno rovnako ako väčšina študentov v hľadisku.

Ms. Lucia U.

foto 1 foto 2

Týždeň bez čokolády

“No chocolate week” sa začal! Vedeli ste, že za sladkým pokušením čokolády sa skrýva detská práca deti v Afrike? My sme rozhodli podporiť a pomôcť týmto deťom tak, že sme ráno rodičom rozdávali letáčiky s touto informáciou. Veríme, že náš hlas bolo počuť.

cokolada 1 cokolada 2 cokolada 3 cokolada 4

TEMATICKÉ ZAMERANIE MESIACA MÁJ: Hippokrates

hipocrates

Festival vedy a techniky

Dňa 20.4.2016 sme sa zúčastnili na Malokarpatksom Festivale vedy a techniky, kde sme získali 1. miesto za našu eco-friendly veternú elektráreň vyrobenú z odpadových materiálov, ktorá vyrába elektrinu. Videli sme veľa zaujímavých projektov. Taktiež sme získali veľmi veľa nových a hlavne zaujímavých informácii, či už o vede a technike, alebo ďalších súťažiach, na ktorých by sme mohli propagovať našu elektráreň. Bol to super deň a neľutujeme, že sme išli!

 festival vedy02 IMG_1595 festival vedy01 IMG_1599

Majáles

Dňa 29.4. sa u nás na škole uskutočnil Majáles, na ktorý boli pozvaní žiaci a ich priatelia. Náš Majáles sa niesol v téme “American high school stereotype” a žiaci sa na chvílu zahrali na niekoho iného. Mohli si užiť veľa dobrého jedla – pizzu a štrúdlu. Program mali tiež pestro pripravený. Dúfame, že si žiaci majáles užili a tešíme sa na budúci rok.

Pavla V. I.A

DCIM107MEDIA DCIM107MEDIA DCIM107MEDIA DCIM107MEDIA

…. galéria

Two Different Coloured Socks Day

Zmyslom svetového dňa Downovho syndrómu je upriamiť pozornosť verejnosti na problémy ľudí, ktorí sa s uvedeným syndrómom narodia. Podstatné je upozorniť na seba odlišnými ponožkami tak, aby sa Vás ostatní ľudia spýtali, prečo nosíte odlišné ponožky, a potom im môžete porozprávať niekoľko faktov, napríklad:

  1. Štatisticky sa narodí 1. dieťa z 800. s Downovým syndrómom.
  2. To, či sa dieťa narodí s týmto syndrómom nezávisí od rasy, farby pleti, ani od socioekonomického statusu.
  3. 80% detí s Downovým syndrómom sa narodí ženám do 35 rokov.

Mr. Andrej

DSC_0290

Zber papiera

V dňoch 18. – 29. apríla sa uskutočnil zber papiera. Do zberu sa zapojilo i naše gymnázium. Spolu študenti gymnázia vyzbierali 559 kg papiera.
Víťaznou triedou sa stala II.A, ktorá v prepočte na jedného žiaka vyzbierala 41,17 kg. Víťazom spomedzi študentov sa stal Tomáš J. (II.A), ktorý priniesol 233 kg. Srdečne všetkým blahoželáme a ďakujeme, že chránite naše lesy.

zber papiera 22

Deň narcisov 2016

V priestoroch našej školy sa dňa 15.4.2016 uskutočnila dobrovoľná finančná zbierka Ligy proti rakovine ,,Deň narcisov 2016ˮ. Žiaci, rodičia a zamestnanci školy mohli prispieť a podporiť túto jedinečnú zbierku a vyjadriť tak spolupatričnosť s onkologickými pacientmi. Spoločne sa podarilo vyzbierať sumu 484,85€.

Hory a mesto

6.4. – 10.4.2016 sa v Bratislave uskutočnil 17. medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto. Pre školy organizátori pripravili premietanie v piatok 8.4.2016 v doobedňajších hodinách. Žiaci si mali možnosť pozrieť krátky film o bike downhill/freeride v noci s názvom Darklight. Druhým filmom bola snímka českého wildlife forografa Petra Slavíka s názvom Pantanal, ktorá predstavovala jeho cestu do najväčších mokradí na svete, aby fotil jaguáre. Žiaci týmto filmom trochu nazreli aj do života tamojších chovateľov dobytka. Odchádzali obohatení o nové estetické zážitky a o nové poznanie.

IMG_0480

Projektový poldeň: Aristoteles

Náš ďalší tematický poldeň bol venovaný postave starovekého filozofa, učiteľa a polyhistora -  Aristotela. Dozvedeli sme sa o ňom, že bol učiteľom slávneho Alexandra Macedónskeho, založil školu s názvom Lykeon – Lýceum a položil základy viacerých vied ako logika, etika alebo estetika.

Študenti v rámci viacerých aktivít riešili rôzne kvízy z matematiky, fyziky a histórie. Všetky boli späté s postavou tohto slávneho filozofa.

Keďže Aristoteles bol aj pedagógom, na záver sa každý študent pokúsil naučiť niečo svojich spolužiakov o odbore, v ktorom dosiahol úspechy.

Celý deň sa niesol v príjemnej a uvoľnenej atmosfére, takže to vyzeralo akoby sme boli v starovekom Grécku, v období Aristotela.

Mr. Andrej

Image 1 Image 2 image 3 image 4
                                                                    viac fotografií

TEMATICKÉ ZAMERANIE MESIACA APRÍL: Stephen Hawking

file-page1

Eat Your Vegetables Day

Môže byť umenie aj chutné? Určite áno. Žiaci I. A a II. A sa to snažili dokázať počas tematického dňa Eat Your Vegetables Day. Do školy si priniesli rôzne druhy ovocia a zeleniny a pomocou svojej tvorivosti a zručnosti sa snažili vytvoriť čo najkrajšie umelecké dielo. Využili rôzne tvorivé techniky. Po dokončení svojho diela sa mohli s chuťou pustiť do jeho konzumácie.

image 1 Image 2 Image 3 image 4

Divadelné predstavenie Kým kohút nezaspieva

V štvrtok 17.3.2016 sa študenti gymnázia zúčastnili divadelného predstavenia v kinosále kina Hviezda v Trnave. Herci putovného divadla Teatro Molière predstavili drámu Ivana Bukovčana: Kým kohút nezaspieva – hru o ľudských charakteroch prejavujúcich sa v hraničnej situácii. Študenti hodnotili hru veľmi pozitívne. Páčilo sa im spracovanie témy, scéna a aj kvalitné herecké výkony účinkujúcich.

IMG_1339 IMG_1227 IMG_1317 IMG_1326

Návštívilo nás planetárium

Väčšinou k nám na návštevy chodia ľudia. K nám do školy však prišlo na návštevu planetárium.

Po krátkej inštruktáži sme vošli do nafúknutej kupoly a pohodlne si ľahli na zem. Ponorili sme sa do vesmíru a hviezd. Obleteli sme slnko aj mesiac. Videli sme rôzne planéty a na konci filmovej prezentácie sme dostali odpovede na naše otázky ohľadom vesmíru a všetkého s ním spojeného. Z návštevy planetária sme boli nadšení a nové poznatky čo sme si odniesli tak skoro nezabudneme.

Mr. Julo

mobil plan 3 Mobilné plan 1 mobilne plan 2 mobilne plan 4
                                                               …chcem viac fotografií

Deň modrého trička

Práca detí a šikana? Hovoríme striktne NIE! Dievčatá bojovali proti týmto dvom strašiakom s ružovou v utorok, dnes svoj postoj vyjadrili aj chlapci modrými tričkami. Modrá nám jednoducho pristane.

Modre tričko

Deň ružového trička

Šikanovanie sa dá klasifikovať ako úmyselné psychické alebo fyzické ubližovanie druhým ľuďom. Často prerastá až do násilia, a preto ho nie je dobré podceňovať, či dokonca prehliadať. Aj my odcudzujeme takéto správanie sa k druhým ľuďom a na podporu boja proti šikanovaniu sme sa obliekli do ružových tričiek. Čo poviete, pristanú nám?

ruzovy den 2 Ružový den 1

TEMATICKÉ ZAMERANIE MESIACA MAREC: Aristoteles

Aristotle

Projektový poldeň: Galileo Galilei

V pondelok, hneď po polročných prázdninách, sa konal tematický poldeň venovaný postave významného vedca, filozofa a obrovského inovátora, ktorý posunul hranice dovtedy známeho sveta, čím  priblížil celému ľudstvu moderný vek o čosi rýchlejšie.

Reč  je o učencovi menom Galileo Galilei, mimochodom autorovi slávnej vety: „ A predsa sa točí“

V rámci aktivít spojených s týmto významným menom nám študenti prvého a druhého ročníka gymnázia prezentovali mechanické prístroje, na ktorých sa podieľal tento slávny vedec  a takisto nám sprostredkovali niektoré zaujímavosti z jeho života.  Študenti tiež predviedli svoje jazykové a vyjadrovacie schopnosti a zručnosti pri argumentácii svojich názorov, keďže nám ukázali ako má vyzerať správna diskusia.

Mr. Andrej

Galileo 1 Galileo 2 Galileo 3 Galileo 4

Galileo v škole

Pripravujeme sa na voľby

V pondelok, 29.2.2016, sa na pôde gymnázia uskutočnili fiktívne parlamentné voľby 50-členného zboru poslancov NR SR. Oprávnenými voličmi, respektíve, prvovoličmi boli študenti I.A a II.A., ktorí sa legitimovali ako občan SR. Vo voľbách kandidovalo päť politických strán s rôznym ideovo-politickým predvolebným programom.

Študenti sa na predchádzajúcich hodinách občianskej náuky dozvedeli podstatné, ale aj veľmi zaujímavé fakty o volebnom práve, ústave SR a realizácii základných princípov volebného systému SR.

Aj z tohto dôvodu sa zmocnili svojej funkcie voliča s aktívnym volebným právom nanajvýš zodpovedne a s rešpektom. Dôkazom toho bol aj ich aktívny záujem o predvolebné programy jednotlivých kandidujúcich politických strán: „som skôr demokrat alebo liberál, sociálny demokrat alebo národovec?“ To boli často kladené otázky našich prvovoličov.

Som si však istý, že nakoniec si každý vybral politickú stranu, ktorá bola najviac blízka jeho politickému naturelu a následne uskutočnil samotný akt voľby.

Týmto projektom, ktorý sme zorganizovali v rámci tematického poldňa sme chceli rozvinúť základné politické zručnosti študentov, schopnosť orientovať sa v širokom spektre politických strán a jednoznačne v nich vyvolať zodpovedný postoj občana Slovenskej republiky, ktorý naplno a aktívne využíva svoje volebné právo, čím prispieva k rozvoju občianskej demokracie.

Výsledky parlamentných volieb konaných 29.2.2016:

Počty hlasov a mandátov:

Politická strana číslo 1.                  7 hlasov- 20 mandátov

Politická strana číslo 2.                  0 hlasov – 0 mandátov

Politická strana číslo 3.                  2 hlasy – 7 mandátov

Politická strana číslo 4.                  1 hlas – 3 mandáty

Politická strana číslo 5.                  7 hlasov – 20 mandátov

Pozn.: Názvy politických strán a ich predvolebné programy boli vymyslené.

Mr. Andrej

DSC_0249 DSC_0243 DSC_0257 DSC_0234

Voľte s nami …

Movie Night

Piatok, 12.2.2016, bol super! V škole sme si vyrobili vlastné kino s tromi miestnosťami, v ktorých sa premietali filmy od komédie až po horor. Výber filmov bol široký, preto si každý žiak prišiel na svoje. Tradičné kinové občerstvenie taktiež nechýbalo. Už sa nevieme dočkať, kedy si to zopakujeme : )

Deň bieleho trička

Deň bieleho trička sa oslavuje vždy 11. februára v roku ako spomienka na štrajk zamestnancov automobilky General Motors, ktorá prebehla v roku 1937. Jej cieľom bolo zlepšenie pracovných podmienok zamestnancov tejto automobilky. Štrajk bol nakoniec úspešný a podmienky zamestnancov GM sa naozaj zlepšili, čím pomohli aj ostatným zamestnancom  v automobilovom priemysle.

V súčasnosti je deň bieleho trička dňom vyjadrenia solidarity s tými, ktorí sa snažia dosiahnuť zásadné zmeny v spoločnosti.

Mr. Andrej

DSC_0159 DSC_0163 DSC_0164 DSC_0166
                                                                         Viac fotografií

Lyžiarsky kurz

Pozrite si prvé fotografie z lyžiarskeho kurzu. Ďalšie fotky doplníme už čoskoro.

lyz 1 lyz 2

Gymnázium na lyžiarskom kurze

V dňoch 02.02. až 06.02. 2016 sa študenti gymnázia BESST zúčastnili lyžiarskeho výcviku v krásnom lyžiarskom prostredí strediska Donovaly. Všetci žiaci si tak mohli dosýta vyskúšať svoje lyžiarske schopnosti a zručnosti.

Naozaj sme si vychutnali to, čo nám príroda a podmienky umožnili. V uvoľnenej nálade, ale stále bezpečne sa každý snažil predviesť to najlepšie, čo v ňom, ako v lyžiarovi je.

Spokojní študenti, ktorým „bolo málo“ si vyskúšali tiež nočné lyžovanie, ktoré má vždy svoju čarovnú atmosféru. Vo voľnom čase sme si spolu zahrali bowling a relaxovali počas spoločne pripraveného programu a zažili sme super atmosféru.

V posledný deň sa nikomu nechcelo domov. Chvíle, plné športu ale aj spoločného oddychu boli výnimočné, preto sa už dnes nevieme dočkať budúcej spoločnej lyžovačky.

Mr. Andrej

Prezrite si fotografie vyhotovené počas lyžovania a vo voľnom čase

TEMATICKÉ ZAMERANIE MESIACA FEBRUÁR: Galileo Galilei

Galileo 2

 

Projektový poldeň: Leonardo da Vinci

V piatok, 29.1.2016, sme nazreli do histórie a navštívili sme slávneho Leonarda da Vinci. V rámci projektového pol dňa sme spolu s nim objavovali nové stroje a vynálezy ako tank, anemometer, varhanový guľomet, vrtuľník alebo skafander.

Naučili sme sa skonštruovať padák a zažili sme pri tom veľa spoločnej zábavy. Taktiež sme si predstavili hobby, ktorému sa venujeme vo svojom voľnom čase a otestovali si vedomosti o Leonardovi, jednom z najslávnejších umelcov a vynálezcov v dejinách ľudstva.

image 4 image 2 Image 1 image 3

World Inventor´s Day

Students in year 1 and 2 of high school dazzled the young children of BESST with a spectacular display of Science. The students from kindergarten and lower primary were amazed by demonstrations such as flaming teabags, elephant toothpaste, slime, colorful and flaming chemical reactions, and many more. The high school students enjoyed wowing the children and loved watching their delighted, smiling faces.  It was a great opportunity for engaging young children in the wonder of Science, and for the high school students to take pride in their learning and making some career connections.

DSC_0043 DSC_0052 DSC_0026 DSC_0064

Medzinárodný deň objatia

Vedeli ste, že objatie má liečivé účinky? Nie? Tak si ho naordinujte na každý deň. Americký výskum potvrdil, že ľudia, ktorí sa radi objímajú majú odolnejšiu imunitu než iní. Objatie pomôže aj Vášmu spánku, srdcu a psychike. Denne by sa mali ľudia objímať minimálne 4-krát. My sme takúto terapiu vyskúšali a môžeme potvrdiť, že sme sa skutočne cítili lepšie a optimistickejšie. Najlepšie na tom je, že nás nestojí skoro nič. Tak smelo do toho!

DSC_0001 DSC_0002 DSC_0004 DSC_0005

TEMATICKÉ ZAMERANIE MESIACA JANUÁR: Leonardo da Vinci

davinci

Návšteva tanečného štúdia

V utorok 22.12.2015 sa študenti I.A a II.A vybrali na návštevu športovo-tanečného centra Swing. Strávili tam dopoludnie plné pohybu. Pod vedením skúseného tanečného inštruktora sa najprv naučili základy anglického valčíka. Okrem toho sa niečo dozvedeli aj o pravidlách etikety spojenej so spoločenským tancom. Potom si skúsili kubánsku čaču a nakoniec energickú salsu.

gym-tanec01 gym-tanec02 gym-tanec04 gym-tanec05
vstúpte

Exkurzia Titanic

Študenti súkromného bilingválneho gymnázia BESST v pondelok 21.12.2015 navštívili výstavisko Incheba v Bratislave, aby si mohli pozrieť výstavu Titanic. Na úvod sa dozvedeli niečo viac o významných udalostiach v kultúre, umení, športe, vede a politike zo začiatku dvadsiateho storočia. Samotná výstava o Titanicu začínala desaťminútovým dokumentárnym filmom približujúcim stavbu tejto obrovskej lode. Nasledovali miestnosti približujúce loď od projektových návrhov a stavby cez interiér priestorov pre cestujúcich v prvej, druhej a tretej triede až po priestory strojovní. Samozrejme, veľký priestor bol venovaný osudnej noci 12.4.1912, kedy došlo k potopeniu Titanicu. Posledné miestnosti predstavovali výskum vraku Titanicu, osudy preživších pasažierov. Na záver si študenti mohli v mennom zozname vyhľadať meno pasažiera, ktorého počas výstavy reprezentovali vďaka palubnému lístku, ktorý dostali pri vstupe.

gym-titanic02 gym-titanic10 gym-titanic13 gym-titanic16
vstúpte

Pomáhame opusteným zvieratkám

Nie je nič lepšie ako sa zapájať do rôznych zbierok, ktoré neskôr pomôžu tým, ktorí to naozaj potrebujú. Tentoraz sme sa zapojili do zbierky vrchnáčikov na pomoc opusteným zvieratkám, ktorú spustilo občianske združenie O CHLP. Sme radi, že našim žiakom a učiteľom nie je osud opustených zvieratiek ľahostajný a ochotne do zbierky prispievajú.

Vrhnáčiky

Námornícky deň

V piatok 18. decembra mali naši študenti a učitelia za úlohu nájsť v skrini niečo námornícke a predviesť sa v tom. Pozrite sa ako to dopadlo.

IMG_1488 IMG_1490 IMG_1489 IMG_1491

Vianočný večierok SBG BESST

V štvrtok 17. decembra sa v priestoroch Súkromného bilingválneho gymnázia BESST konal vianočný večierok, ktorého sa zúčastnili študenti gymnázia, ich rodičia a rodinní príslušníci, učitelia a zriaďovatelia školy. V programe vystúpili všetci zúčastnení študenti, ktorí hosťom priblížili, čo zažili na škole od začiatku školského roka. Všetky prezentácie odzneli v angličtine. Po asi hodinovom oficiálnom programe nasledovala neoficiálna časť, kde mali rodičia, učitelia a zriaďovatelia možnosť spoznať sa pri neformálnych rozhovoroch v príjemnej atmosfére znejúcich kolied a rozvoniavajúcej kapustnice.

DSC_0012 DSC_0020 DSC_0023 DSC_0024
vstúpte

Deň vianočného svetra

Kto má doma vianočný sveter? V piatok, 11.12, sme zistili, že každý z nás má doma sveter s vianočnou tematikou a tento deň sme si naplno užili.

Deň vianočného svetra

Deň otvorených dverí

V štvrtok, 10.12.2015, sa konal na gymnáziu Deň otvorených dverí, počas ktorého si uchádzači mohli prezrieť priestory gymnázia, vypočuť informácie o gymnáziu a byť súčasťou vyučovacích hodín. Návštevníkov nebolo veru málo a ich názor si môžete prečítať nižšie. Uchádzačov radi privítame opäť 10.02.2016 na predtestovaní k talentovým skúškam!

image 1 DSC_0064 DSC_0075 DSC_0077
                                                                     vstúpte 

Chemická šou

Dychtivo sme očakávali návštevu z Bratislavy, aby sme mohli začať december našou Chemickou šou a výbuchmi! Študenti si užili predstavenie plné balónov, ohňa a dymu, ktoré im pomohlo pochopiť učivo lepšie. Rovnako ich šou inšpirovala v rozhodovaní sa, či budú na vysokej škole študovať vedu.

Image 1 Image 2 Image 3 Image 4

TEMATICKÉ ZAMERANIE MESIACA DECEMBER: Pytagoras

pythagoras

 

Projektový poldeň: Steve Jobs

V pondelok, 30.11.2015, absolvovali študenti I.A a II.A triedy druhý z cyklu tematických poldní. V rámci mesiacov venovaných významným osobnostiam, bol tento mesiac zameraný na osobnosť  vizionára, inšpirátora a motivátora – Steva Jobsa.

Žiaci oboch tried sa najskôr zúčastnili zaujímavej prednášky mladej, úspešnej účastníčky konferencie TEDx Bratislava, ktorá im podrobne vysvetlila ako správne prezentovať, aké nástroje pri prezentovaní používať a taktiež im sprostredkovala autentické pocity z danej konferencie. Neskôr prezentovali naši študenti svoje projekty, ktoré boli venované, buď osobe samotného Steva Jobsa, alebo firiem a produktov, ktoré počas svojej aktívnej činnosti vytvoril. Prezentácie boli ohodnotené komisiou bodovo. Súčasťou jednotlivých aktivít bol aj triedny kvíz o Stevovi Jobsovi, ktorý vyplnili všetci zúčastnení  I.A i II.A a výsledky z neho sa prirátali k celkovému bodovému zisku jednotlivých študentov.

Celkovo bol tematicky poldeň koncipovaný tak, aby si žiaci  zábavnou formou upevnili vedomosti a zdokonalili svoje prezentačné  zručnosti.

Víťazom súťaže Steve Jobs sa stal študent Filip H., na druhom mieste skončil Roland J. a tretie miesto patrí Serene F.A.

Image 2 Image 3 Image 4 Image 1
                                                                viac fotografií

Aj ty v IT

Štvrtok, 19. november, bol ďalší akčný deň v našom kalendári. Aj my sme sa zapojili do projektu “Aj ty v IT” v podobe živého vývojového diagramu. Je to vlastne celosvetový deň žien (ale nielen ich) v informačno-komunikačných technológiach, ktorý sme si naplno užili. Neveríš? Pozri si fotky a možno o rok si budeš môcť aj ty s nami zakričať aj TY v IT! ;-)

Mr. Rasťo

DSC_0016 DSC_0021 DSC_0022 DSC_0028
                                                                  ďalšie fotografie

Konferencia  BratMUN

V dňoch 19.11.až 22.11.2015 sa študentky gymnázia, Ema S., Rebeka E. , Ekaterina A., Ema Š., Pavla V. a študentka 9.A, Laura Ď. zúčastnili medzinárodnej konferencie s názvom Bratmun. Táto konferencia je organizovaná ako modelové zasadnutie OSN, ktorého sa pravidelne zúčastňujú v úlohe delegátov jednotlivých štátov študenti z rôznych krajín Európy, napríklad (Švédska, Talianska, Nemecka, Francúzska, Grécka, Poľska, Srbska, Slovinska, Českej republiky a samozrejme Slovenskej republiky). Zmyslom tejto konferencie je nadobudnutie komunikačných a diplomatických znalostí ako aj pochopenie zmyslu  a významu práce jednotlivých komisií na pôde OSN i OSN samotnej.

V tomto roku sa zúčastnilo približne 150 delegátov  a treba povedať, že študentky gymnázia Besst sa medzi nimi vôbec nestratili. Pracovali v komisiách UNHCR, UNEA, WTO ,UNESCO a významne sa podieľali na záverečných rezolúciách týchto komisií.

 Výsledky konferencie Bratmun a účasť na nej dali našim žiačkam výbornú životnú skúsenosť, možnosť komunikovať a argumentovať so študentmi z iných krajín v oficiálnom anglickom jazyku a v neposlednom rade znalosť diplomacie respektíve silu pozitívnej politickej myšlienky.

Img 1 Img 2 Img 3 Img 4

Choď na túru

S mamou a naším psom sme šli na túru do Modranky. Túra mala 4 km a zažili sme veľa zábavy!                                                                                                                                                Andrej I.A

THD 1    THD 2

Deň Origami 

Keď origami, tak potom v tvare papierových žeriavov…

Veľa ľudí pozná skladanie figúrok z papiera ako aktivitu na vyplnenie voľného času. V stredu sa gymnazisti dozvedeli, že origami vtáčiky v tvare žeriava sú aj symbolom mieru. Spájajú sa s menom japonského dievčaťa Sadako Sasaki, ktorá ako 11 ročná (9 rokov po zvrhnutí atómovej bomby) dostala leukémiu a o 14mesiacov na to zomrela.

Sadako verila starej japonskej legende, podľa ktorej sa jej splní želanie a uzdraví sa, ak zloží 1000 origami papierových žeriavov. Napriek veľkým bolestiam skladala, nestrácala nádej a snažila sa zostať veselá. Podarilo sa jej zložiť 644 vtáčikov, kým zomrela.

Na našej škole sme chceli poskladať v tento deň čo najviac papierových vtáčikov a darovať ich príbuzným, okoloidúcim, alebo ich jednoducho položiť v meste na lavičku, či v autobuse alebo na miesto, kde si ich niekto všimne a poteší sa.

Žeriavy boli pripravené aj pre učiteľov a nepedagogických zamestnancov v SBG BESST (viď foto).

origami 1    s textom

Medzinárodný deň jazykolamov

V utorok, 10.11.2015, si študenti našli na interaktívnej tabuli pripravený súbor jazykopolámania hodných viet:

Peter Piper picked a peck of pickled peppers. A peck of pickled peppers Peter Piper picked. If Peter Piper picked a peck of pickled peppers, where’s the peck of pickled peppers Peter Piper picked?

I saw Susie sitting in a shoe shine shop.

If two witches were watching two watches, which witch would watch which watch?

Can you can a can as a canner can can a can?

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Ich vyslovovanie vraj pomáha k zlepšeniu výslovnosti v angličtine, no nám sa zdalo, že skôr pomáha k zakoktávaniu sa častejšie ako býva zvykom. :) Za 30 sekúnd vysloviť jazykolam správne bez pomýlenia bola výzva, ktorú sa zo všetkých gymnazistov odhodlali pokoriť iba Simon A., Katia A., Andrej D., Tomáš J., Miška S., Ema S., Yana S. Výkony boli rôzne – od jedného správne vysloveného jazykolamu až po raketovú spleť slov Mišky a Emy. Zvíťazila Ema S, ktorej sa podarilo za 30 sekúnd vysloviť správne vetu “I saw Susie sitting in a shoe shine shop.” 17-krát.

Nezaostali ani učitelia: Mr Jordan vyslovil vetu „Can you can a can as a canner can can a can?“17-krát, Ms Farhana túto istú vetu 14-krát a Ms Lubica 12-krát.

A čo vy? Už ste si vybrali jeden jazykolam na lámanie a ohýbanie svojho jazyka? Tak vezmite aj stopky, nastavte 30 sekúnd a poďme do toho.  Koľkokrát dokážete vysloviť jeden z jazykolamov bez chyby za 30 sekúnd?

Tongue 1    Tongue 2

Viac fotografií nájdete tu.

TEMATICKÉ ZAMERANIE MESIACA NOVEMBER: Steve Jobs

JOBS

 

Halloween vs Ľudovít Štúr v BESST

Strávili sme Halloweensku noc v škole na tému Ludevíta Štúra, ktorého v našom príbehu zastrelili a Adela Ostrolúcka za ním žialila. Detektív Clouseau nám pomáhal vyriešiť záhadu prečo a kto by mal záujem o to, aby ho takto poslali do večných lovíšť. Na základe stôp sme zahrali scénky – rekonštrukcie vraždy, museli sme sa dostať z dvoch Escape Rooms a na záver sme sa na kare pohostili a pozerali filmy.

DSC_0239 DSC_0204 DSC_0217 DSC_0205

Viac fotografií nájdete tu.

Deň jablka (Smart is a Cool Day)

Moderná veda predkladá nové teórie vnímania inteligencie. Pôvodný názor, že inteligencia každého človeka je jeden celok je čím ďalej viac konfrontovaný s teóriou viacnásobnej inteligencie. Máš hudobnú inteligenciu? Alebo verbálne-jazykovú? Či u Teba prevláda vizuálne-priestorová? Druhy inteligencie, ktoré u žiakov prevládajú si mohli sami otestovať v štvrtok 22.10 pomocou online testu, ktorý im dal ihneď výsledok.

Ktorá prevláda u Teba?

Otestuj sa tu: http://www.bgfl.org/bgfl/custom/resources_ftp/client_ftp/ks3/ict/multiple_int/questions/choose_lang.cfm

multiple-intelligences

Súťaž o najdlhšiu šupku

Akú dlhú jablkovú šupku by ste vedeli vytvoriť s príborovým nožíkom?
Tak toto bola výzva pre našich gymnazistov v štvrtok 22. októbra. Vyrobiť dlhšiu šupku nebolo vôbec jednoduché, keďže žiaci mali k dispozícii naozaj iba príborový nožík. Päť tímov je na svojich miestach, stopky sú nastavené: „Máte tri minúty. Štart!“ Neverili by ste, ale najdlhšia pospájaná šupka víťazného tímu mala 95,5 cm! Víťaznému tímu: Michale S., Eme S. a Miriam M. gratulujeme!

 IMG_20151022_140352 IMG_20151022_140218 Vitaz tim prva

Viac fotografií nájdete tu.

Svetový deň chrbtice

Ahoj, máš problémy s chrbticou? Bolia ťa kĺby alebo krčná chrbtica? Ak áno, poď si s nami zacvičiť. Dňa 16.10.2015 si študenti I.A a II.A triedy nášho gymnázia pripomenuli tzv. Svetový deň chrbtice, v rámci ktorého cvičili na hodine telesnej výchovy rôzne cviky, ktoré mali prispieť k lepšiemu držaniu tela a spevniť chrbtové svalstvo. Študenti sa tak zapojili do celosvetovej akcie organizovanej Svetovou spoločnosťou pre zdravú chrbticu a tak prispeli k lepšej informovanosti o problémoch, ktoré so sebou prináša bolesť chrbtice.

IMG_0096 IMG_0099 IMG_0111 IMG_0123

Deň bielej palice

V rámci medzinárodného Dňa bielej palice absolvovali žiaci I.A a II.A veľmi zaujímavú interaktívnu prednášku, ktorú im pripravili pracovníčky UNSS strediska v Trnave. Počas prednášky sa študenti dozvedeli veľmi veľa zaujímavostí zo života nevidiacich, spoznali ťažkosti ich každodenného života a množstvo pomôcok, bez ktorých je  pre nich život veľmi ťažký.

Študentom oboch tried sa prednáška veľmi páčila a o problémy nevidiacich, ktoré prežívajú sa aktívne zaujímali. Naša vďaka preto patrí predovšetkým ľuďom z UNSS v Trnave, ich ústretovosti a profesionalite.

021 veci aktiv 024

Svetový deň matematiky 2015

Čo je matematika?
„Nuda, dril, nemám ju rád.“ Odpoveď takmer každého žiaka. A takýto predmet má svoj svetový deň?! A predsa má – 14. október. V tento deň sme žiakom  I. a II. ročníka gymnázia chceli ukázať, že matematika, ten strašiak, môže byť aj zábavná. Nie vždy je to len o úmornom počítaní a riešení zložitých úloh. Niekedy stačí len trochu logicky rozmýšľať. Avšak, niekedy logika prevažuje nad matematikou.

A tak žiaci riešili úlohy ako:
-          Zoberieš si dve jablká z troch.Koľko máš jabĺk?
-          Odpoveď: Dve.

Schválne, koľkí  z vás odpovedali jedno?

 

Prednáška sl. Nastaran A Motlagh

V pondelok, 12.10.2015, prišla navštíviť žiakov Súkromného bilingválneho gymnázia BESST sl. Nasi Motlagh. Vysvetlila žiakom, čo je BratMUN – konferencia modelovej organizácie spojených národov. Žiaci počas konferencie BratMUN  reprezentujú poslancov jednotlivých štátov, pracujú v siedmich komisiách a zaoberajú sa aktuálnymi spoločenskými otázkami. Napríklad v komisii svetovej obchodnej organizácie sa tento rok bude diskutovať o  reforme zdravotníctva, komisia UNESCO sa bude venovať obnove kultúrneho dedičstva.

Prezentácia  a osobné skúsenosti sl. Motlagh zo šiestich konferencií modelovej organizácie spojených národov počas 4 rokov inšpirovali 13 žiakov. Možnosť komunikovať o globálnych témach, získať zručnosti počúvať a byť počúvaný, učiť sa od iných, ale aj z chýb iných a stretnúť veľa priateľov, skupinu  mladých ľudí, ktorým spoločenské otázky a ich riešenie nie sú ľahostajné, je neoceniteľná životná skúsenosť, ktorú majú žiaci možnosť získať ako odmenu za jeden víkend svojho voľného času počas konferencie v Bratislave.

Na tému modelová organizácia spojených národov bolo veľa otázok, na každú nám slečna Motlagh kvalifikovane odpovedala. Plní očakávania a predsavzatí sa na tohtoročnú konferenciu prihlasujú aj žiaci Súkromného bilingválneho gymnázia BESST v Trnave.

IMG_20151012_083509 IMG_20151012_083524 IMG_20151012_083719 IMG_20151012_094723

Curious events day

Dňa 09.10.2015 sa na pôde Súkromného bilingválneho gymnázia uskutočnil CURIOUS EVENTS DAY.

V tento deň sa mohli študenti prvého a druhého ročníka zúčastniť projektu PREČO?, ktorý im poskytol možnosť odpovedať na zaujímavé otázky  z rôznych oblastí vedy, techniky a kultúry. Otázky formulovali deti z materskej školy, takže žiaci gymnázia boli niekoľkokrát prekvapení a zaskočení ich obsahom. Napriek tomu sa veľká väčšina podujala na to, že otázky zodpovie  a bude prezentovať deťom z materskej školy dňa 28.10.2015.

Výslednou snahou tohto projektu je zodpovedať, čo najväčšie množstvo zadaných otázok a následne informovať o odpovediach deti na pôde materskej školy. Čerpanie informácií tak môže byť obojstranné, pretože škôlkari zistia odpovede na svoje otázky a študenti sa naučia správne formulovať svoje odpovede.

IMG_0054 IMG_0053 IMG_0052 (1) IMG_0048

Svetový deň úsmevu

Svetový deň úsmevu je tradične významným dňom v kalendári školských aktivít. Úsmev uvoľňuje endorfíny, redukuje stres a je pre človeka veľmi dôležitý. Úsmev dnes na tvárach žiakov iste vyčarovalo štúrovské meno, ktoré im dnes bolo udelené.

Úsmev je dôležitý aj pre správne vyslovovanie hlások. Ak sa v tom chcete zdokonaliť, tu je rada od logopédky Mgr. Kariny Mravovej, ktorá pracuje s deťmi z materskej aj základnej školy BESST:
- všetky ostré sykavky S, C, Z, DZ tvoríme v úsmeve, tak aby bolo vidieť zuby,
- hlásky R a L sa rovnako vyvodzujú trénujú v úsmeve tak, aby bolo vidieť zuby a medzera medzi hornými a dolnými zubami bola asi 1,5 cm (taký “šialený úsmev”).

Tak poďme do toho – usmievajte sa, prosím!

IMG_3522

Anglický mesiac skončil,  Velki Rujen začína.

V piatok 2. októbra sme v škole v čase od 8:00 do 8:30 privítali Ludevíta Štúra. Prišiel, priniesol v počítači aplikáciu “Vitvorte si svoje vlastnuo štúrovskuo meno” a čakal pri vstupe do gymnaziálnej časti budovy na prichádzajúcich žiakov, rodičov, učiteľov.
Ludevít sa skutočne snažil. Záujemcom o štúrovské meno preukázal svoju kreativitu. Vedomíra, Peknomíra, Žiarislava, Hvjezdomíra, Drahozor, Slavozor, Bojizor, či Vjerorad vyčarili úsmev na nejednej tvári. Žiaci a učitelia, ktorí meno prijali, potvrdili tento čin usmievavým smajlíkom pri mene.

Piatkový príchod do školy mnohých potešil. Aj takto sme na škole oslávili Medzinárodný deň úsmevu. Počas októbra budeme mať vedomostné kvízy, interaktívne súťaže, aj narodeninovú párty pri príležitosti 200. narodenín Ludevita Š. Tešíme sa už od dnes!

IMG_3566o IMG_3581o IMG_3578 IMG_3564

 Viac fotografií nájdete tu.

TEMATICKÉ ZAMERANIE MESIACA OKTÓBER: Ľudovít Štúr

Stur

Ultimate English Month

speak_english V septembri sa na gymnáziu spíkovalo. Nebolo ľahké hovoriť iba po anglicky, niekedy nám slovenské slovo napriek veľkej snahe zaznelo z úst aj keď sme vedeli, že by sme mali hovoriť iba po anglicky. Počas anglického mesiaca sme si precvičili svoju pevnú vôľu a rešpektovanie pravidla hovoriť po anglicky nielen cez hodiny, ale aj cez prestávky.

Na začiatku mesiaca každý žiak aj učiteľ dostal 35 tokenov. Niektorí sa snažili viac, niektorí menej. Ak žiak alebo učiteľ použil slovenské slovo, upozorňovali sme sa navzájom. A tak sa stalo, že žiak za porušenie anglického pravidla odovzdal svoj token učiteľovi, ale boli aj prípady, keď učitelia odovzdali svoj token žiakovi. Ku koncu mesiaca bola komunikácia v angličtine pre všetkých prirodzenejšia, zvykli sme si na ňu.

Vo štvrtok 1. októbra sme prvý anglický mesiac vyhodnotili nasledovne:
- Mesiac bez uniformy si môže dopriať Roland J. (I.A),
- Dva týždne bez uniformy Filip H. (I.A),
- Týždeň bez uniformy Serena F.A., Miriam M., Ema S. z II.A a Ms Soňa.

Dvanásť žiakov, ktorí mali na konci mesiaca viac ako 33 tokenov, zároveň získalo ocenenie do motivačného systému. Za zodpovedný prístup ďakujeme, oceneným žiakom blahoželáme a nezabudnite – v novembri spíkujeme opäť!

Iniciatíva našich žiakov

Dnes cez veľkú prestávku prišli za mnou žiačky prvého ročníka s milou požiadavkou – chcú si vo svojom voľnom čase pripraviť dramatickú scénku, vyrobiť kostýmy a v angličtine ju potom predviesť škôlkárom. A tak som zorganizovala stretnutie žiačok s riaditeľkou materskej školy. Spolupráca dohodnutá! Už sa teším na vystúpenie.

                                                                                                                           Ms Ľubica

IMG_3508     IMG_3507

Virus Appreciation Day

Čo majú spoločné Hollywood a Zombíci s baktériami? Na Virus Appreciation Day, ktorý sa konal 3. októbra sme si pripravili aktivity spojené so zombíkmi. Prvou úlohou bolo pozrieť si trajler filmu „28 dní potom“ (28 days later). Žiaci II. A mali napodobniť riešenie danej situácie napr. na ÚVZ, vo farmaceutickej firme zodpovednej za vznik vírusu, na verejnosti, v spolku na ochranu zvierat, vo vláde alebo v kancelárii ministra obrany. Zároveň žiaci I.A analyzovali základ tvorby vírusovej infekcie a jednotlivé štádiá choroby od nakazenia po evakuáciu. Vo filme sa porovnáva besnota zvierat s veľmi silným záchvatom hnevu. Naši študenti sú na dobrej ceste stať sa konzultantmi pre Hollywood!

28 days movie

Water Monitoring Day

Čo to steká odtokom?

Water Monitoring Day (Deň monitorovania vody) sme si pripomenuli snahou zodpovedať otázku „Čo to steká odtokom?“. Nástenka bola pripravená pri vstupe do gymnázia, aby sa študenti pri príchode mohli oboznámiť s tým, ako plytvanie vodou ovplyvňuje náš život.  Študenti by mali porozmýšľať o tom, aké veci dennodenne používajú a ako tým ovplyvňujú kvalitu vody. Tento rok sa na hodine biológie ešte k otázke raz vrátime.

water web

International Dot Day

V stredu 16. septembra sme vzdali hold bodkám. Uniformy sme vymenili za bodkované oblečenie. Ani sme netušili koľkí z nás majú v svojom šatníku niečo s bodkami. Keď sa nenašiel sveter alebo tričko, svoj účel splnili bodkované ponožky alebo šatka do vlasov. Tematický deň potešil aj našich učiteľov – bodkované prišli do školy Ms Farhana, Ms Lucka, Ms Lubica aj Ms Janka zo základnej školy. Kreativite a aktivite sa na BESSTE medze nekladú, už sa tešíme na ďalší tematický deň!

Dot

SWAP IDEAS DAY

Hlavnou myšlienkou Swap Ideas Day je, aby sme si medzi sebou vymenili zopár nápadov. Neexistujú žiadne pravidlá pre realizáciu, preto je tento deň príležitosťou na to, aby sme ukázali našu kreativitu, rovnako ako aj získanie nových nápadov od iných ľudí.

Vieš o niečom nezvyčajnom, čo Ti pomáha každý deň? Niečo, čo Ti pomáha, aby si si zapamätal veci lepšie alebo pomáha pri učení? Niečo, čo pomôže Tvojim spolužiakom zabehnúť väčšiu vzdialenosť? Napríklad raňajšia studená sprcha, ktorá určite preberie a pomôže ostať zdravým v zimnom období, keď sú všetci chorí? Toto je nápad, ktorý stojí za to, aby si sa s ním podelil s ostatnými!

Študenti a učitelia boli kreatívni – napísali svoje nápady na stenu v gymnáziu. Určite sa nájde niekto, komu sa nápady zapáčia a začne ich používať.

Swap 1    Swap 2

CHARITY DAY – READ A BOOK DAY

V piatok 5.9.2015 druháci gymnazisti čítali žiakom prípravného ročníka v Súkromnej základnej škole BESST anglické detské knihy a oslávili tak prvý tematický deň na škole: CHARITY DAY – READ A BOOK DAY. Prečítajte si článok Rebeky z II.A tu.

Čítanie 1    Čítanie 2